Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Tancerze castingi i ogłoszenia

Utwórz darmowe konto, dziel się swoją twórczością, nawiązuj ciekawe kontakty, bierz udział w castingach, daj się poznać jako wzięta modelka, aktor lub fotograf, zdobądź popularność jako tancerz, rozwiń swoją muzyczną karierę!

Ogłoszenia branży artystycznej i rozrywkowej
  • Baza modelek i modeli
  • Baza fotografów i stylistów
  • Baza aktorów, muzyków i tancerzy
  • Castingi
  • Baza agencji
  • Interesująca społeczność
Tancerz Anna Mendak Czekaj
542 odwiedzin
629 odsłon

Anna Mendak Czekaj

Wrocław, woj. dolnośląskie, Polska

Tancerz
Choreograf, Nauczyciel, Taniec na żywo, Taniec brzucha, Flamenco

"Samira" (Anna Mendak – Czekaj)
www.samira.art.pl

Tancerka brzucha i flamenco z wykształcenia jest psychologiem. Pierwsze kroki flamenco stawiała w szkole „Alejandra” Grażyny Adamczyk. Pod jej skrzydłami zaczęła też koncertować wraz z zespołami „Ritmo Flamenco” oraz „Manos y Tacones”. Przez ostatnie kilkanaście lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i zagranicą, ale przede wszystkim pracując indywidualnie oraz pobierając lekcje u cenionych artystów m.in. Carmen de Torres, Juan Polvillo, Ana Maria Amahi, Araceli de Alcala, Adela Campallo, El Torombo, Mercedes Ruiz. Przez ponad 10 lat była czołową tancerką znanych polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z zespołami „Tortillas de patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”. Od ostatnich kilku lat występuje wraz z grupami „ Los Bomberos” i założoną przez siebie „Tanto Flamenco”. Wraz z zespołami wystąpiła na wielu festiwalach tanecznych, gitarowych i folkowych. W roku 2003 otrzymała stypendium w Juan Polvillo Escuela Flamenca w Sewilli. W 2004 roku zajęła I miejsce w konkursie na najlepszą polską tancerkę flamenco podczas III Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz wygrała nagrodę publiczności. Współpracowała ze słowacko-hiszpańską grupą „Agustito”. Występowała nie tylko w wielu miastach Polski, ale także w Niemczech, Czechach, Austrii, Francji, Szwecji, Danii a także na Słowacji, Łotwie i Białorusi.
Taniec orientalny w stylu egipskim kształciła pod okiem wielu pedagogów między innymi biorąc udział w kursach prowadzonych przez m.in. przez: Beatę i Horacio Cifuentesów, Zazę Hassana, Ehaba Atię, Khaleda Mahmouda, Orit Maftsir, Nour, Azizę, Fathiem a także gwiazdy Bellydance Superstars – Jillinę i Bożenkę. Na co dzień występuje zarówno solowo jako „Samira” jak i w duecie z egipskim tancerzem Ibrahimem Mahmoudem „Kimo” oraz prowadzi warsztaty na zaproszenie największych festiwali, ośrodków kultury i sztuki oraz szkół tańca w całej Polsce. W roku 2008 zdobyła wyróżnienie i nagrodę specjalną w konkursie tańca orientalnego w Pradze. Jest współautorką projektu „Od orientu do flamenco”, w którym łączy sztukę flamenco z jej korzeniami - muzyką orientalną i tańcem brzucha. Projekt ten zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym „Ethnosfera 2002”. W latach 2008 – 2009 była dyrektorem artystycznym Festiwalu Tańca Brzucha „Nova Orient” w Katowicach. Dziś jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco i tańca orientalnego w Polsce.
Swoje zainteresowanie tańcem łączy z innymi wielkimi pasjami i tak w roku 2005 ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim pracą magisterską pt. "Wpływ tańca na poczucie jakości życia" . Jej artykuły dotyczące dobroczynnego wpływu tańca na ciało i duszę ukazały się na łamach czasopism psychologicznych „Sens” i „Charaktery”. Wielokrotnie gościła na antenie rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Jako nastolatka współpracowała przez trzy lata z TV Polsat wcielając się w jedną z głównych ról serialu dla młodzieży „Pamiętnik Nastolatki” oraz TVP2 jako jedna z prowadzących „Truskawkowe Studio”. Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco oraz wakacyjne warsztaty m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Jazzowego w Kielcach, podczas Lądeckiego Lata Baletowego, Festiwalu Nova Orient w Katowicach, na Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Krzyżowej oraz podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco.

Szczegóły

Kategoria Tancerz
Identyfikator Samira
Imię i nazwisko Anna Mendak Czekaj
Data dodania 2014-02-03
Płeć kobieta
Wiek 40 lat
Miejscowość Wrocław, woj. dolnośląskie, Polska
Specjalizacja choreograf, nauczyciel, taniec na żywo, taniec brzucha, flamenco
Języki polski, angielski, niemiecki, hiszpański
Miejsce pracy cały kraj
Wzrost 168
Waga 58
Długość włosów bardzo długie
Kolor włosów czarne
Kolor oczu ciemnobrązowe
Budowa ciała szczupła
Znaki szczególne brak
Oczekiwane zarobki do negocjacji
Staż w zawodzie powyżej 5 lat, wiele kontraktów
Doświadczenie zawodowe profesjonalista

Komentarze

Brak

Popularne Wyszukiwania


Ostatnio dodane

Najnowsze ogłoszenia osób z naszej sieci społecznościowej, w tym modelek, fotografów, muzyków i tancerzy. Zapraszamy do odwiedzin
Idź na casting i daj się odkryć Starcasting.pl to portal castingowy oraz sieć społecznościowa osób z branży artystycznej i rozrywkowej, to miejsce rozwoju swojej kariery i odkrywania nowych talentów i dzielenia się swoją twórczością. Zarejestruj się
Wczytywanie danych...